Aktualna baza danych

Baza danych została zaktualizowana. Zmieniłem nazwy tabel i kolumn, dodałem relacje, usunąłem niepotrzebne kolumny. Zostawiłem stare nazwy, nowe wyglądają następująco: stara_nazwa_nowa_nazwa. Tabele służące tworzeniu relacji wiele do wielu nazwałem zgodnie z formatem: tabela1_AND_tabela2.

Poniższy diagram przedstawia nową strukturę bazy danych.

database

Bazę danych tworzy 15 tabel:

 1. ElectricityBorders – tabela przedstawia limit prądu, zaplanowane zużycie oraz różnice między tymi wartościami na dany dzień oraz czas.
 2. Equipments – tabela zawiera informację o przynależności konkretnego gniazdka. W pierwotnej wersji zawierało informację o wyposażeniu sali (np. komputer, rzutnik). Obecnie zawiera informację o tym, do którego budynku należy gniazdko poprzez symbol budynku.
 3. Group_Plugs – tabela zawiera informacje o wtyczkach urządzeń. W pierwotnej wersji studenci należeli do konkretnych grup dydaktycznych. Obecnie urządzenia przynależą do konkretnych wtyczek. Założono, że jedno urządzenie ma tylko jedną własną wtyczkę.
 4. Plan – tabela przedstawia plan używania wtyczek urządzeń z użyciem konkretnego gniazdka w konkretnym dniu i czasie.
 5. Properties – tabela przechowuje informacje o parametrach systemu, jak np. ilość dni, liczbę okresów, na którą podzielona jest doba.
 6. RejectGroup_Plugs – tabela zawiera wtyczki (pierwotnie grupy), które zostały odrzucone w fazie planowania.
 7. Room_Socket_And_Equipment – tabela wiele do wielu łącząca gniazdka (pierwotnie sale) z ich przynależnością do budynku (wyposażeniem).
 8. Room_Sockets – tabela przedstawia dane o gniazdkach (pierwotnie sale).
 9. Student_User_And_Group_Plug – tabela wiele do wielu między właścicielami budynków a wtyczkami (pierwotnie relacja przynależności studentów do grup).
 10. Student_Users – tabela przedstawia dane o właścicielach wtyczek, a przez relację jeden do jednego z urządzeniami, są to właściciele tychże urządzeń (pierwotnie byli to studenci należący do konkretnych grup. Mogło być wielu studentów w jednej grupie, teraz wtyczka ma tylko jednego właściciela).
 11. Subject_Building_And_Equipment – tabela z relacją wiele do wielu między symbolem budynku a budynkiem (pierwotnie każdy przedmiot miał wymagania, np. Podstawy programowania – laboratorium wymagało komputerów w sali).
 12. Subject_Buildings – tabela przechowujące informacje o budynkach (pierwotnie przedmiotach).
 13. Subject_BuildingTypes – tabela z typami budynków, np. administracja, dom, (pierwotnie typy przedmiotów, np. wykład, ćwiczenia).
 14. Teacher_Device_And_Group_Plug – tabela przechowująca relację między urządzeniem a wtyczką (pierwotnie zawierała informację o grupach, które prowadził konkretny nauczyciel).
 15. Teacher_Devices – tabela z informacjami o urządzeniach (pierwotnie o nauczycielach). Znajdują się tu m.in. informacje o predyspozycjach uruchomienia (np. drugiego dnia). Pierwotnie był tu dane o wykładowcach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s